Nodul Albicios?

Hemoroizi

Postata de Utilizator11529511992 cu 4 ani in urma.

Buna ziua! De mai bine de o lună mi-a apărut pe marginea rectulu anal(anus) un dul de mărimea unui bob de fasole albicios/culoarea pielii nu prea imi dau seama. La început m-a durut 2-3 zile cand stăteam pe scaun sau întins, după care durerea a dispărut. Nu ma deranjează deloc acest dul sau ce este el. Nelămurirea mea este daca acest dul/umflatura este hemoroid sau altceva? Si daca il pot trata fără operație.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua. Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.