nod hemoroidal ?

Hemoroizi

Postata de Utilizator11629144362 cu 2 ani in urma.

salut
de câteva zile mi-a apărut un nod de mărimea unei boabe de mazăre,ar trebui sa-l sparg sau trece de la sine ?
in trecut am mai avut problema asta dar nodul era mai mare si s-a spart ușor, nu am mai avut probleme pana acum când a apărut din nou dar este mai mic si nu se sparge.
Ce credeți ca este de făcut ?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Hemoroizii-si-fisura-anala/hemoroizii-tipuri-simptome-cauze-si-tratament_16346