Nevoie de ajutor? Problema anala?

Hemoroizi

Postata de Utilizator11642601043 cu 2 ani in urma.

Buna, mai de mult, acum vreo 3 săptămâni am făcut o greșeală extrema pentru mine, (mi-am perforat anusul cu un obiect nu foarte lung, cât un deget) și am observat că mi s-au dilatat mușchii anusului, oare pot să mai fac ceva ca să mi se strângă la loc mușchii anusului, țin să menționez că mă afectează foarte mult psihic, vreau să știu dacă se mai poate face ceva, sunt băiat și mă simt foarte vinovat pentru această greșeală.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Hemoroizii-si-fisura-anala/remedii-la-domiciliu-pentru-fisurile-anale_10496