Metoda HAL RAR

Hemoroizi

Postata de madi77 cu 13 ani in urma.

As vrea sa aflu opinii ale medicilor sau pacientilor care au folosit aceasta metoda pentru remedierea problemei hemoroizilor.Este aceasta metoda eficienta,nedureroasa si cu grad mic de recidiva asa cum este ea prezentata de clinicile care o folosesc?
MUltumesc anticipat!
Madalina

Raspunsuri (3)

Mihai B

acum 11 ani

Si pe mine m-ar interesa un feedback la o astfel metoda de tratament. Momentan sunt legat la al doilea hemoroid intern cu metoda ligaturii elastice, si pot sa va spun ca de 3 zile nu mai sunt om .Durerile sunt groaznice.Asvrea sa opresc momentan tratamentul in favoarea unei metode mai putin dureroase.

nic

acum 11 ani

Am facut anul trecut interventia HAL-RAR la Iasi si totul e ok cu o exceptie pe care intentionez sa o rezolv luna aceasta. Toata interventia a durat cam 1,5 ore, nu am simtit nimic, iar dupa, am avut 3 sapt ceva dureri la scaun datorate unei fisuri cronice. Dupa parerea mea costa, dar face.

Camelia23456789

acum 4 luni

Buna! Unde ai făcut această intervenție la Iași? Și s-a făcut ceva și la nivelul fisurii cronice ca sa ajute vindecarea? Mulțumesc!!