medicala

Hemoroizi

Postata de alin11697369 cu 12 ani in urma.

am dureri si usturimi anale.am facut colonoscopie si rectoscopie si am hemoroizi gradul 2.inca ma ustura de aproape un an de zile .ce analize sau ce control sa mai fac ?

Raspunsuri (2)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Supozitoare cu HEMORZON si toaleta locala riguroasa (multa apa si sapun )

Iuliana

acum 11 ani

Dar ce se poate face daca nu pot folosi supozitoare din cauza gazelor? Am foarte des gaze la intestine si vanturi, normal. Am urmat trartament de la medicul specialist gastroentorolog, dar degeaba. Daca manac un ou, o ora-doua am vanturi intr-una... ce ma sfatuiti? Nu pot folosi supozitoare si cu siguranta am hemoroizi interni deoarece am senzatie de presiune si mancarime in zona anala si se vad vene inflamate uneori rosiatice. Uneori am su usoare dureri, dar numai inainte de menstruatie, cu toate ca nu inteleg de ce numai atunci. Multumesc!