Mancarimi anale

Hemoroizi

Postata de ramona ioana1 cu 15 ani in urma.

consultatiile s-au inchis ca in fiecare an in perioada sarbatorilor.
Medici au intrat in vacanta pana pe 23 aprilie.

Raspunsuri (10)

ANTONIA391448

acum 14 ani

ce anume iti apare? fii mai explicita

monica16116096

acum 14 ani

De cateva luni buni am o problema ....manacarimi anale, chiar si noaptea, si mai ales cand ma spal....Nu stiu ce ar putea, dureri nu am deloc.
Se simte inauntru un punctulet foarte mic, tare si in exterior unul....si din cauza scarpinatului zona anusului se irita putin si parca se umfla..
Ce crema as putea sa folosesc?
Imi este foarte jena sa merg la medic.Nu cred ca ar putea fi hemoroizi, pentru ca nu ma dor....

Taisia82599

acum 14 ani

Hemoroizi daca nu sunt inflamati nu dor. Nu are de ce sa-ti fie jena sa mergi la medic, este cel mai bine, nimic nu se face dupa ce auzi la unul sau la altul. Exista o problema si trebuie sa o rezolvi si asta doar cu medicul de specialitate altfel lucrurile se agraveaza si nu sunt de glumit.
Sanatate multa!

raluca

acum 14 ani

buna Monica,
Poti face bai caldute, poti folosi supozitoare, mai poti folosi dupa aceste bai crema de galbenele sau crema Proctosan. Numai bine

adrian464126224

acum 14 ani

nu mai dati sfaturi aiure cu supozitoare si creme ce naiba esti doctor sau ai avut si tu aceasta problema....nu mai vb aiurea ....cel mai bine trebuie sa se duca la doctor.....ca asa pot spune si eu date cu de aia ca asa ced eu ca e bine sau bagati nu stiu ce ca face bine .......................................

Adrienne

acum 14 ani

Mergi in primul rand la medicul de familie, spune-i despre ce este vorba si el va sti unde sa te indrume. Medicul de asta este medic......nu inteleg aceasta retinere de a merge la el,indiferent de spcialitate. Asa as putea sa-ti spun si eu ca ar putea fi si o ciuperca........

Sheila

acum 14 ani

Daca spui ca sunt mai ales cand te speli, poate faci o alergie la gelul de dus sau sapun, sau poate e lenjeria intiva. Incearca sa schimbi sapunul daca tot continua mergi la un specialist sa nu fie ceva mai grav

anca482

acum 14 ani

Citat:
De cateva luni buni am o problema ....manacarimi anale, chiar si noaptea, si mai ales cand ma spal....Nu stiu ce ar putea, dureri nu am deloc.
Se simte inauntru un punctulet foarte mic, tare si in exterior unul....si din cauza scarpinatului zona anusului se irita putin si parca se umfla..
Ce crema as putea sa folosesc?
Imi este foarte jena sa merg la medic.Nu cred ca ar putea fi hemoroizi, pentru ca nu ma dor....

buna monica,

cu problema asata ma confrunt si eu si mi-e jena sa merg la medic.Tu cum ai rezolvat-o pana la urma?Ai urmat vreun tratament sau pana la urma ai consultant vreun medic?

Adrienne

acum 14 ani

Ai facut o analiza a scaunului ? Aceste simptome pot fi date si de catre oxiuri.

D.

acum 12 ani

Am avut problema mancarimilor si s-a rezolvat cu Clotrimazol in prima faza apoi cu Fluocinolon. Acesta din urma le-a indepartat complet.