mancarime

Hemoroizi

Postata de pinerolo cu 10 ani in urma.

buna seara de aproximativ o luna am o mancarime isuportabila la anus si nu stiu care este cauza. imi puteti spune un remediu sau un tratament pt aceasta problema? va multumesc

Raspunsuri (1)

Bogdan

acum 8 ani

Salut, daca esti intre varsta 13-19-20 ani... s-ar putea sa fie normal sa ai mancarimi, doarece esti in perioada pubertatii iar organul genital ti se formeaza cel mai mult, in orice caz, nu ar trebui sa ai mancarimi in fiecare zi... sa zicem maxim o data la 4 zile... cand se mai intampla, in caz ca ai trecut de 18-19 ani, sfatul meu este sa mergi la medicul urolog si sa nu mai astepti. Ultimul lucru, ar putea fi parul... care provoaca mancarimi, parerea mea este sa mai tai din el daca este prea mare, in niciun caz sa te epilezi, deoarece vei avea si mai multe mancarimi.