Mancarime la anus unde am si hemoroizi externi

Hemoroizi

Postata de Adriana366106462 cu 10 ani in urma.

De cateva luni am o mancarime la anus. AM fost la medicul ginecolog care spus doar ca datorita operatiei de ruptura si a hemoroizilor externi pielea este sensibila. Mi-a prescris fluocinolon unguent insa nu s-a rezolvat problema. Nici macar dupa baie nu se amelioreaza mancarimea. Ma intereseaza daca exista o varianta de tratament homeopat. De asemenea in afara firmelor tip PROCTOLINE exista alte institutii spitalicesti in care sa se poata extirpa ceea ce este iesit afara la anus (hemoroizi) Adriana

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Puteti merge in orice sectie de chirurgie generala - pentru a efectua interventia chirurgicala.

Bilauca Rodica

acum 10 ani

AI INCERCAT TRATAMENTUL CU NUCA NEAGRA, PELIN SI CUISOARE? Primele simptome care ne indica prezenta parazitilor din organism sunt date de aceste mancarimi in zone intime. Incearca sa faci aceasta cura de detoxifiere si deparazitare si ai sa vezi ce bine ai sa te simti!!

Adriana366106462

acum 10 ani

Nu, dar voi incerca. Multumesc!