Ma puteti ajuta?

Hemoroizi

Postata de floare1980 cu 12 ani in urma.

Buna seara! Am un baietel de 10 ani si de cateva zile se vaita ca-l mananca funduletul si acum il doare cand se scarpina. M-am uitat si este foarte iritat. Are pielea rosie...Ce ar trebui sa fac? Va multumesc!

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 12 ani

Ar fi recomandată efectuarea unui examen coproparazitologic pentru decelarea unei eventuale infecţii parazitare (infecţie cu Giardia, Oxiuri, etc.) care poate determina pruritul regiunii anale în special la copii