intrebare

Hemoroizi

Postata de mogosa cu 14 ani in urma.

buna ziua , linga anus am o mica unflatura si ma cam supara cind stau mai mult jos si ca prevenire am luat ospen 1500 si o crema triderm incepind de azi dar pe mine ma supara de cam de o luna sa fie vreo fistula plus ca am si o mincarime bine am facut ca am luat medicamentul contra infectiei si am aplicat crema , va multumesc

Raspunsuri (5)

Simona

acum 14 ani

este posibil sa fie vorba de hemoroizi, incearca sa folosesti o crema special pt asa ceva si daca nu apar rezultate apeleaza la un urolog

Dr. Cacovean Adrian

acum 14 ani

Adresati-va unui chirurg de chirurgie generala. De ex., Dr. Gabriel Mitulescu, medic sef al Clinicii proctologice Proctoclinic este poate cel mai bun specialist in boala de care suferiti.
Cu stima,
Dr. Cacovean Adrian

beinur

acum 14 ani

buna veau sa va aduk la cunostinta ca dela varsta de 17 ani cred ca sufar de hemeroizi acum am 39 de ani intreadevar mai ma suparat ca ma ustura rau si mancarimi foarte mari dar de 1 an de zile am inceput sa ies cu sange si a inceput sa fie mai des .am fost la proctoline din constanta la dr iusuf dar ptr ca nu am avut 26 de mil nu am mai fost la dansul,daca puteti sa ma ajutati si sami spuneti ce treb sa fak pentru ca durerile au inceput sa fie mai mari decat mam asteptat .am incercat cu supozituare diclofenag sodiu ,dar ustura rau,va rog ce artrebui sa fak ,astept cu nerabdare raspunsul dumnvoastra pe [email protected] multumesc din suflet

dali

acum 14 ani

dimineata pe stomacul gol mananca o banana cu tot cu coaja , bea 2 linguri de tarata de grau cu apa si nu mai bea cafea cu cofeina. Eu beau cafea decofeinizata. Mai beau un ceai pt fisuri anale. Pot sa spun ca de cand fac ceea ce ti-am spus e bine, am suferit f. mult din aceasta cauza . Mult succes.

elena

acum 13 ani

Buna seara, am si eu o intrebare care ma supara de ceva timp, cand eram mica( 9 sau 10 ani) nu mai tin minte exact, mam constipat foarte tare tin minte ca, cateva zile nu am putut face treaba mare, nu luasem nimic pentru a face treaba mare si mam chinuit asa pana am facut , ma scremean ft tare, si abia de cativa ani am observat ca parca mi-a iesit un pic matul sau nu stiu cum sa zic, asta de cate ori fac treaba mare si sant un pic constipata iese un pic mai mult si dupa o jumatate de ora sau o ora nu se mai vede asa rau, hemoroizi nu au cum sa fie ca nu sangereaza, nu am mancarimi, etc, si nu stiu ce ar putea sa fie, mentionez ca am probleme cu constipatia, va rog dati-mi un sfat sau la ce doctor ar trebui sa apelez. o seara buna.