hemoroizii

Hemoroizi

Postata de roberta1991 cu 12 ani in urma.

ma numesc roberta si as vrea si eu sa va spun povestea mea.acu 2 ani am avut hemoroizi din cauza constipatiei si mam dat cu crema de galbenele si mia trecut.acu 7 luni am nascut pt prima dat si de cum mam fortat miau iesit hemoroizii din nou,,,mam tot dat cu hemorzol cu proctoglivenol si cu crema de galbenele,,,,bai cate o ora in ceai de musetel si nu mia trecut parca ma durea mai tare,...acum cateva zile mam dus la doctor chirurg sii mia zis ca am o fisura perianala si hemoroizii are nus prea mari dar din cauza fisurii tre sa ma opereze,,.....spunetimi ce sa fac astept raspuns urgent.sincer mor de frica cu gandu durerilor ce vor urma...va rog sami raspundeti cat mair epede...pt ca mane am biltu de internare::*va las si un id:[email protected]

Raspunsuri (1)

laura

acum 12 ani

Din pacate daca sunt mari,trebuiesc operati si mai ales daca si sangereaza....banuiesc ca te opereaza clasic..mai sunt si alte metode mai putin invazive..cum ar fi ligatura cu benzi de cauciuc..este destul de scumpa interventia,si se fac la clinicile private..acum tu decizi..oricum mai intereseaza-te si fa alegerea cea mai buna pt tine..