Hemoroizii un raspuns va rog mult

Hemoroizi

Postata de Popescu50130295 cu 10 ani in urma.

De 2 zile ma ustura asa cand fac scaun,tin sa mentionez ca lucrez intrun domeniu de paza de 3 ani pe masina de interventie si stau cam 24 de ore jos ,mai fac si sala,iar azi am observat pete de sange pe hartia igenica ,mam uitat si se pare ca sangerarea este chear in zona anala ,precizez ca nu ma ustura incontinuu doar cand fac treaba mare,dupa ce ma spal imi trece,se poate sa fie fisuri anale??As putea incerca cu hermozon ce sfat imi dati .

Raspunsuri (4)

Dr. Imre

acum 10 ani

Va recomand evitarea efortului fizic cel putin o saptamana.
Medicul de familie sa va prescrie Detralex de 3 ori 2 / zi timp de o saptamana.
Hemorzon unguent puteti utilza cu incredere.

Popescu50130295

acum 10 ani

Detralex am mai luat cu o luna in urma tot medicul mi-a dat reteta,pt dilatarea venelor ,ca mi-a aparut o vena pe piciorul stand,varice.,m-am uitat mai atent si sangerarile sunt chear in zona pe unde iese.... este rosie asa,cand fac treaba mare si este tare atunci ma deranjeaza,ma spal cu apa calda si sapun si cam dupa o jum de ora imi trece,aveti idee este vorba de hemoroizi sau doar fisuri ?!!!,Credeti ca ar mai trebui sa iau Detralex?? Va multumesc frumos pt raspuns.

Dr. Imre

acum 10 ani

S-ar putea sa fie doar fisuri intr-adevar. Cu toate acestea va trebui sa mergeti la un specialist (chiar daca nu neaparat acum), care sa excluda sau sa confirme hemoroizii. Detralexul nu strica, daca-l luati cateva zile...

Popescu50130295

acum 10 ani

OK multumesc frumos