Hemoroizi ?

Hemoroizi

Postata de Ionut cu un an in urma.

Buna seara !
Am fost diagnosticat cu hemoroizi acum o saptamana.
Ma durea fundul cand stateam pe scaun si zona lombara.
Exista si acel disconfort in fund..
Imi vine sa ma duc des la toaleta pt scaun , dar nu se intampla de cele mai multe ori nimic (pt ca nu are ce), asta tot cu hemoroizii are legatura?
Am crema si supozitoare Anusol, sunt ok, dar nu extraordinare.

Pe mine ma cam ingrijoreaza ca imi vine sa merg la
toaleta mai des, insa e mereu disconfortul acela kn fund, ca o iritatie, sa aiba legatura toate cu asta?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Hemoroizii-si-fisura-anala/hemoroizii-informarea-pacientului_971