hemoroizi?

Hemoroizi

Postata de dahlia cu 10 ani in urma.

Buna! Am 46 ani si de cativa ani mi-a aparut o umflatura in jurul anusului, cu sangerare, in urma unui efort fizic prelungit. Dupa efectuarea in repetate randuri a mai multor bai de sezut, umflaturile si sangerarea au disparut, dar revin aproximativ o data la un an, dupa un efort fizic mai solicitant.

Raspunsuri (2)

Miruna Brontas

acum 10 ani

ai incercat tratamentul cu zeolit lichid imbunatatit cu DHQ?

Cristina

acum 10 ani

Daca ridici greutati mari des vei face hemoroizi. Nu te va ajuta nici o crema sau alte tratamente mai radicale cum este operatia. Daca te constipi des, de asemenea poti face hemoroizi.

Poti incerca creme naturiste gen hemostop sau fibre tot de la aceeasi firma sau smartcolon etc daca esti constipat. Si niste bai cu ceai de coada soricelului ajuta.