hemoroizi

Hemoroizi

Postata de cu 10 ani in urma.

am hemoroizisi sangerez abudent ci nu dor dupa scaun
cat de grav e acest lucru? cum se poate trata?

Raspunsuri (3)

Andreea Mocanu

acum 10 ani

-bai cu galbenele de 2 ori pe zi
-zeolit lichid imbunatatit cu dhq de 3 ori pe zi cate 10 picaturi

Mirna

acum 10 ani

Trebuie sa eviti constipatia si scaunele foarte tari - asta se regleaza din alimentatie: tarate cu iaurt, prune uscate, pere, caise, legume bogate in fibre. Sub nicio forma sa nu consumi alimente iuti, picante, aromate cu cimbru sau busuioc, acre si sarate.
Iti mai recomand sucul de aloe vera luat de 2 ori pe zi simplu sau cu apa si ceaiurile si unguentele pt hemoroizi de la plafar.

Cristina

acum 10 ani

Crema HemoStop si mai ales FIBRE HmeoStop. Trebuie sa scapi de constipatie!