hemoroizi

Hemoroizi

Postata de pauliosif cu 11 ani in urma.

hemoroizi se pot trata definitiv..astept pareri multumesc anticipat

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Hemoroizii pot fi operati, cauterizati, etc, insa daca nu aveti grija sa evitati constipatia si alti factori care duc la dezvoltarea lor, ei se pot reface.

Doctorulstietot

acum 11 ani

Evitati in dieta alimentele care va determina acutizarea precum si alcoolul. Va recomand ca tratament gemoterapie de Plantextract : 1.extract de Castan salbatec muguri MG 1DH sol. 1fl.-2ml( 50 picaturi) in 50ml apa dimineata cu 30 de minute inainte de masa 2. Extract Scorus muguri MG 1DH sol 1 fl - 50 picaturi in 50ml apa cu 30 minute inainte masa prinz 3. Extract Castan salbatec muguri 50 picaturi in 50 ml apa cu 30ml apa inainte masa seara. De aplicat 60 zile.

Dorina

acum 10 ani

-bai de galbenele
- tratament cu zeolit lichid - 10 picaturi de 3 ori pe zi sub limba

in 2 luni scapi de hemoroizi cu ajutorul aceastei retete

Cristi Rus

acum 10 ani

Fibre gasiti in diverse alimente, dar si in produse gen ColonHelp sau HemoStop. Crema de la HemoStop este foarte foarte buna. Mai exista si ceai tot de la ei dar nu am cumparat. Ceaiurile cu administrare interna mi se par frectii la piciorul de lemn.