Hemoroizi

Postata de rarara cu 11 ani in urma.

Buna seara. De un an si ceva am 2 umflaturi, una mai mica si una mai marisoara (cat un bob de mazare) aproape de exterior. Pana acum nu m-au durut, dar de 2 zile ma cam doare cea mare si e putin mai umflata decat de obicei. Nu sangereaza. Din cat am putut sa imi dau seama are o culoare mov. Sa imi fac griji? Sunt hemoroizi? Alte recomandari? Multumesc.

Raspunsuri (5)

Elena

acum 11 ani

Cred ca sunt hemoroizi. Mentine permanent igiena locala in zona, spala-tedupa orice scaun, evita constipatia care este unul dintre factorii care duc la aparitia hemoroizilor. Exista creme si supozitoare care atenuiaza jena si durerea produsa de hemoroizi. Personal folosesc crema si supozitoare Proctoglyvenol. Mai exista Proctolog, Hemorzon ... precum si preparate naturiste.

rarara

acum 11 ani

Multumesc de raspuns. Este vreo problema daca nu sunt tratati, dar tinuti sub control?

Mihnea Adelina

acum 11 ani

in sfarsit am scapat si eu de hemoroizi. Doresc sa spun la toata lumea care are hemoroizi sa faca bai de sezut cu galbenele si sa foloseasca de 3 ori pe zi cate 10 picaturi de zeolit lichid imbunatatit cu DHQ

paul1993

acum 9 ani

unde se gaseste zeolitu asta minune de vorbesc toti..te astept pe fb Hemoroizi.astept raspuns aici sau acolo..multumesc anticipat

aura792932

acum 9 ani

Buna ADELINA !
Am inteles ca ai scapat de hemoroizi.TE ROG AJUTA-MA si spune-mi de unde ai luat Zeolit lichid imbunatatit cu DHQ si ce este acesta?
Multa sanatate !
Multumesc anticipat!