hemoroizi?!?!?

Hemoroizi

Postata de bogdan00 cu 11 ani in urma.

buna seara ... am si eu o intrebare
acum o saptamana mi-a aparut dupa cum spune doctorul hemoroizi... dar dupa cum am citit si am auzit toate lumea spune ca au dureri in pozitia de sezut.
la inceput a fost deranjant .. dar dupa ce am am fost la doctor si mi-a dat unguent nu ma mai deranjeaza .. dar pe mine nu ma doare si nici nu am sangerari nici pe scaun si nici pe hartie nu vad urme de sange. poate sa fie altceva ?

Raspunsuri (2)

Adrienne

acum 11 ani

Urmele de sange apar atunci cand se rup. La tine nu a fost decat o inflamare deranjanta, dupa cum spui si folosind unguientul s-a rezolvat. Ai grija in continuare la condimente si evita pe cat posibil constipatia, consumand cat mai multe fibre si lichide.

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este indicat sa consultati medicul chirurg pentru un diagnostic cert( eventual efectuarea colonoscopiei); alte cauza posibile; fisura anala, polipi intestinali, etc.