Hemoroizi

Postata de 1ul1a cu 12 ani in urma.

Si eu am trecut prin asa ceva,si a fost groaznic pana cand am gasit remediul.Pentru hemoroizi v-as recomanda un tratament naturist,pe care eu personal l-am incercat,si care intradevar a dat rezultate.Pt orice informatie va las adresa mea de e-mail [email protected]

Raspunsuri (3)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

pentru diagnosticul hemoroizilor , ce pot fi externi si interni, este necesar sa va consulte medicul specialist in chirurgie generala ce poate recomanda tratamentul medicamentos si/sau chirurgical.ca masuri de igiena sa evitati alimetnatia condimentata, constipatia, consumati cat mai multe lichide ( fara sucuri carbogazoase sau care contin cafeina si bauturi alcoolice pentru ca acestea contin acizi ce ar putea inrautati starea hemoroizilor), consumati alimente cu un continut ridicat de fibre cum ar fi ananas, fasole, cereale integrale, sparanghel, varza sau morcovi.

crekren

acum 12 ani

eu am probleme cu umezirea in abundenta la anus insotita de mancarim puternice ce sa fac

catalina

acum 10 ani

am hemoroizii de mai multi ani dar abia acum o luna au erupt in exteror ,e o durere groaznica ,as dori sa incerc ceva naturist ..ai putea sami zici cea ce ai incercat .multumesc