hemoroizi

Hemoroizi

Postata de adi111 cu 13 ani in urma.

buna as dori si eu sa ma ajutati putin ...de cateva zile am observat pe hartia igienica urme de sange .... ce trebuie sa fac ? unde trebuie sa ma duc? la ce dr ? va multumesc

Raspunsuri (14)

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

adi111

acum 13 ani

urmele de sange pe hartie au fost la mine dupa ce mam sters la anus ~!

Medic Epuran

acum 13 ani

Urme de sânge pe hârtia igienică după defecare, pot apărea datorită unor traumatisme produse asupra mucoasei intestinului gros de către bolul fecaloid în cazul unei constipaţii, datorită eliminării dificile, dar şi datorită prezenţei unor hemoroizi interni. Pentru un diagnostic precis condultaţi un medic internist sau urolog, dar numai dacă sângerarea se produce des (după fiecare mers la toaletă) sau în cantitate mare

adi111

acum 13 ani

deci nu se vede tot timpul dar si cand se vede este f putin !am observat chestia asta de vreo 2 saptamani .problema este ca akum cred ca am ceva acolo ca a inceput sa ma doara cand ma curat `

Medic Epuran

acum 13 ani

Cum am spus, trebuie să consultaţi un medic. Cel mai probabil este vorba de un hemoroid (dilatare venoasă, care în cazul inflamării devine dureroasă)

adi111

acum 13 ani

Va multumesc frumos am sa merg la un DR urolog sper sa rezolv problema.

Iuli

acum 13 ani

Ce treaba are urologul cu asa ceva?

marilu123

acum 13 ani

primul RASPUNS trebuie pastrat la bancul zilei.

Medic Epuran

acum 13 ani

Greseala mea, la primul raspuns dat utilizatorului adi111 cu medicul urolog. Oricum mulţumesc pentru răspuns utilizatorului marilu123 şi pentru ironie (a fost o mică scădere a concentrării, deoarece susţineam un dialog simultan despre tratamentul unei prostatite)

adi111

acum 13 ani

atunci unde sa merg .. la ce medic de specialitate sau ma rog cum o fi ???

Iuli

acum 13 ani

Scrie mai sus, internist.

Medic Epuran

acum 13 ani

Numai în cazul în care în următoarele zile sângerarea şi durerea, continuă, trebuie consultat un medic internist (deoarece poate fi vorba de un hemoroid intern, extern, sau de o fisură anală care pot produce complicaţii). Medicul va decide dacă afecţiunea poate fi tratată medicamentos sau este nevoie de tratament chirurgical. Mai există varianta apelării la clinicile de profil Proctoline, dar nu cunosc metodele de abordare, în cazul acestor afecţiuni.

Dan Mihalache 0724 638604

acum 13 ani

Va recomand sa beti si sa folositi apa Kangen.
Detalii mai multe gasiti pe site: www.apaviekangen.ro
Pentru informatii suplimentare va stau la dispozitie.

ABC

acum 13 ani

am si eu o intrebare....ce sunt fisurile anale si cum se manifesta?