hemoroizi

Hemoroizi Tromboza arteriala Adenoame multiple endocrine

Postata de anca225119059 cu 15 ani in urma.

buna am 35 ani si ma supara foarte mult hemoroizi e normal ca de la virsta asta sa ma confrunt cu asa ceva ma ung cu crema de proctolog dar dupa citeva zile iara incep sper ca nu am ceva grav va rog indrumatima ce sa fac

Raspunsuri (111)

alin58

acum 15 ani

Incearca cu procto-glyvenol unguent si supozitoare. Numai ca trebuie sa folosesti 10 zile fara intrerupere si la aceeasi ora, de preferinta seara inainte de culcare. Sunt cam scumpe fata de celelalte produse (crede-ma ca le-am incercat pe toate), dar eu am scapat de operatie. Si-au meritat banii.

Popa40

acum 15 ani

buna. pentru hemoroizi este bine sa faci un tratament atat intern cat si extern,

Nora5

acum 15 ani

Buna
In primul rant trebuie sa ai grija si cu alimentatia, evita sa mananci piperat si gras si urmeaza tratamentul cu unguent mai mult timp
Numai bine

MembruMobileApp1509799456

acum un an

Faci reclama?

Marinela479568

acum 15 ani

Buna!
La acesta efectiune nu conteaza varsta, insa ei au aparut dintr-un motiv. Trebuie gasita cauza pt care s-au format, numai cremele si supozitoarele nu sunt o solutie. Ai grija ca supozotoarele ajung in colon, sa nu faci o iritatie a colonului, proctoglyvenolul este foarte puternic. Cred ca ar trebui sa mergi la un medic specialist(gastroenterolog) la consultatie. Iti trebuieun regim alimentar, un tratament intern si extern, dar asta depinde de fiecare organism. Deci consulta medicul. Sanatate multa!

MembruMobileApp1509799456

acum un an

Cazelw sunt nasterile, sarcina,diaree,constipatie..

adrian114107527

acum 15 ani

O prietena care avea aceleasi probleme a fost sfatuita sa puna la locul dureros o bucatica de aloe crestata ca sa-si lase sucul si sa o tina toata noaptea.A urmat sfatul si acum nu mai are probleme.Incearca si tu ca nu se stie, rau nu face.

Ank135093

acum 15 ani

acestia apar si la varsete mult mai mici.pot vaparea de la alimentatie ,de la sarcina sau nastere,exista si tratament medicamentos dar si chirurgicalsi este cel mai eficint asa ca mai bine consulta un bmedic chirurg.multa sanatate.

roxana313125038

acum 15 ani

Va puteti adresa pentru consult si investigatiile necesare d-lui dr. Leonard David, medic primar chirurgie generala de la Institutul Clinic Fundeni - 0748220071.

Ialcin

acum 15 ani

active probiotic,pentru detalii id mesenger petreflp.

ion363

acum 14 ani

Da este o singura medicatie -OPERATIA-
Cu cat intarzii mai mult cu atat se agraveaza si va fi mai greu de suportat operatia
operatia e simpla dureaza doar 15-30 minute - nu e dureroasa si ai scapat !!!
SUCCES !

Utilizator21547078947

acum 9 luni

Cine spune ca nu e dureroasa, operatia? Este dat naibii de dureroasa si nu numai, mai sunt si alte efecte secundare. Acum cateva zile m am operat de hemoroizi si e destul de dureros si usturator

Otilia

acum 5 luni

Eu m-am operat acum 2 luni și încă am dureri mari

Utilizator11700079864

acum 5 luni

Si sotul la fel ce Creme mai folosit si el are dureri dupa scaun

Utilizator11700079864

acum 5 luni

Ce Creme sau calmante folosesti

maria

acum 13 ani

Tratamentele sunt doar o solutie de moment. Nu iti garanteaza nimeni ca urmatoarea data cand vei manca piperat sau vei fi constipata nu vei avea din nou probleme cu hemoroizii. Solutia este operatia, dar trebuie sa cauti metoda cu cel mai mic risc de recidiva. Risc de recidiva 0 nu exista. Cred ca metoda care nu este recomandata este operatia clasica pentru ca are risc de recidiva mare, interventia prin ligaturare cu benzi elastice are un grad de recidiva mare si sunt si dureri de nesuportat dupa, interventia cu laser are efect doar in cazul hemoroizilor de grad I sau II , si mai este si interventia Hal-Rar cu cel mai mic grad de recidiva, dar aceasta se face doar in doua orase din tara Bucuresti si Iasi, pretul fiind diferit.

adela

acum 12 ani

In primul rand trebuie o dieta adecvata pentru a combate constipatia si multe lichide. Sotul meu s-a tratat de hemoroizi cu o crema foarte buna, facuta de un savant sarb, ce se foloseste in spitalele din Serbia. Despre crema se poate citi pe site-ul www.hemoroidin.ro
Sanatate!

1ul1a

acum 12 ani

Si eu am trecut prin asa ceva,si a fost groaznic pana cand am gasit remediul.Pentru hemoroizi v-as recomanda un tratament naturist,pe care eu personal l-am incercat,si care intradevar a dat rezultate.Pt orice informatie va las adresa mea de e-mail [email protected]

roxy

acum 11 ani

va rog spuneti-mi si mie cu ce a-ti scapat de hemoroizi,multumesc

Biia

acum 9 ani

caut si eu un tratament naturist, imi puteti recomanda sa de-a rezultate?

Pag 1 din 6