hemoroizi sau fisura anala...

Hemoroizi

Postata de fyxy cu 11 ani in urma.

buna ziua!
de 2 saptamani am inceput sa am aproape zilnic scaun cu sange,dureri in zona anusului numai in momentul cand mergeam la baie si mi-a aparut vizibil o unflatura mica cat un bob de mazare la anus...am inceput sa fac bai calde si am folosit un unguent "baneocin" insa nu vad nici o ameloarare. va rog sa-mi spuneti despre ce ar fi vorba si ce as putea sa fac!

Raspunsuri (3)

Tratament hemoroizi

acum 11 ani

Incerca bai cu galbenele si zeolit sub forma lichida. Probabil hemoroizii i-ai dobandit din cauza constipatiei. Eu am avut si interni si externi. Cu ajutorul colonoscopiei am observat aceste probleme. Sanatate!

Tratament hemoroizi

acum 11 ani

Incerca bai cu galbenele si zeolit sub forma lichida. Probabil hemoroizii i-ai dobandit din cauza constipatiei. Eu am avut si interni si externi. Cu ajutorul colonoscopiei am observat aceste probleme. Sanatate!

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Foarte probabil cauza simptomelor este reprezentata de aparitia hemoroizilor anali. Pentru certitudine, este indicat sa consultati medicul chirurg.
Intre timp, puteti utiliza supozitoare /unguent Ultraproct ( sau produse similare).