Hemoroizi ,Pulsatii dureroase ,BAIAT

Hemoroizi

Postata de Frankfurt cu 9 ani in urma.

Buna seara, as avea si eu o intrebare in legatura cu o problema, mai exact o frica/teama de a avea hemoroizi interni, de vreo 3 saptamani, intervin in zona anala INTERIOARA nu foarte des, sa zicem de 4 zile pe saptamana, de vreo 5 ori pe zi ,sa zicem, pulsatii dureroase , uneori chiar foarte dureroase de imi mi se inmoaie picioarele (mai exact sa intelegeti, durere ca si cum se strange zona anala ,cu senzatia de taiere )... Tind sa comunic faptul ca practic sexul anal, dar cu mare igiena.. Ceva recomandari. medicamente ... de la ce anume poate fi.?! sincer nu as dori sa visitez un medic, . nu am probleme de constipatie si fara sangerari... Va rog mult de tot sa ma lamuriti , VA MULTUMESC SI ASTEPT RASPUNSURI

Raspunsuri (4)

FrankFor

acum 9 ani

,,,

eva40

acum 9 ani

Buna ziua
hemoroidul este in stransa legatura cu ficatul.Un ficat gras are efect "secundar" hemoroizi,printre altele.
As propune o detoxifiere si hepatoprotectie naturista,eficienta.

O sa vedeti ca se rezolva acest discomfort

eva40

acum 9 ani

sa nu va operati fiindca e fff dureros si revine,nu se rezolva

Medic.Fares

acum 9 ani

Buna ziua.Va recomand supozitoarele Hemorsan, cure de 12-18 zile.Se asociaza intern consumul de ceai Hemorlax, 2-3 cani de ceai pe zi.