Hemoroizi interni?

Hemoroizi

Postata de cristian3882051 cu 6 ani in urma.

Buna ziua, am 38 de ani 1.75 si 82 kg si de cativa ani sufer de hemoroizi datorita stilului de viata sedentar si de faptul ca toata ziua stau la birou si in masina. Pana acum 2 sapt ma confruntam cu "ei" cam la 1 luna si ceva cu sangerare pt cateva zile si dupa care treceau si nu mai sangerau dar de vreo 2 sapt nu vrea sa mai treaca sangerarea . Trece 2 zile dupa care revine . Sangerarea este dupa scaun 2-3 picaturi in vasul de wc si hemoridul iese in afara fundului in timpul scaunului dupa care se retrage. Am imceput sa iau detralex 4 pe zi si de o sapt ma dau cu presto gel si de 3 zile iau si supozitoare cu cicatridin ...si nimic. Nu sunt constipat ci chiar am 2 scaune pe zi dimineata uneori chiar 3 si de multe ori sangerarea este la primul scaun la celelalte fiind mai putina sau deloc. Nu am cazuri de cancer in familie nici la parinti nici la bunici. Intrebarea este dupa cat timp de tratament nu voi mai avea sangerari sau daca trebuie sa schimb tratamentul. Multumesc

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Hemoroizii-si-fisura-anala/tratament-pentru-hemoroizi-interni_10572

Dani

acum un an

Salut ai rezolvat cv ca la fel am și eu 073***