Hemoroizi in faza incipienta ... recomandari ?

Hemoroizi

Postata de Alina50994091 cu 16 ani in urma.

acu vreo saptamana am remarcat dureri in timpul scaunului ... dupa cateva zile am observat ca am un hemoroid.
Chiar adineaori am remarcat ca sangerez usor dupa scaun cu acel sange rosu aprins ... imi poate spune cineva care este cel mai indicat mod de a aborda treaba asta ?

Raspunsuri (6)

alina43093958

acum 16 ani

si eu am patit la fel stailinistita,te poti trata cu crema hemorzon si poti face si bideu cu ceai de galbenele.nu o sa mai ai sangerare si o sa se traga daca nu este prea mare

Alina50994091

acum 16 ani

multumesc, am sa incerc

Daniela Lavinia

acum 16 ani

cu totii gazduim in si pe corpul nostru milioane de bacterii,care joaca un rol important in apararea impotriva patogenilor.
probioticele (bacterii bune) incep sa ne colonizeze tractul digestiv inca din primele clipe dupa nastere.sunt absolut necesare pentru o digestie adecvata si prevenirea proceselor de fermentatie acida in intestine.
probioticele sunt parte a sistemului nostru imunitar si ajuta la prevenirea infectiilor.
rolul probioticelor in organism:
-impiedica reproducerea si raspandirea bacteriilor daunatoare
-descompun alimentele pe care le mancam ,furnizand astfel energie pentru celulele din intestin.
-impiedica patrunderea bacteriilor daunatoare in organism prin peretii intestinelor.
-contribuie la formarea vitaminelor vitale in organism si la buna functionare a sistemului digestiv.
-ajuta la reducerea nivelului colesterolului in sange.

Alina50994091

acum 16 ani

buna ziua, am incercat cu hemorzon, a fost bine 2 zile, acu dintr-o data am avut o hemoragie, fara sa am scaun ... ma gandesc sa ma duc la un control, insa cineva mi-a spus sa incerc supozitoare ... ce ar fi recomandat ?

bab greul

acum 15 ani

hemoroizii sunt de 2 tipuri :interni si externi!
cei externi se trateaza cu supozitoare sau crema hemorzon,dar cei interni trebuie operati !dar problema este ca acesti hemoroizi o sa apara din nou dupa o anumita perioada 1-3ani!deci concluzia dute la doctor si fa colonoscopie(se baga un beculet cu camera in fund si o sa observe in ce stadiu este si cat de grav)! sanatate multa si numai bine!

cristi74

acum 10 ani

Nu mai faceti tot felul de supozitii! Eu m-am tratat dupa modelul sugerat de voi de HEMOROIZI 8 ANI. Dupa aceea a aparut un abces perianal (mult puroi). Dupa multe operatii fara succes am ajuns la dl dr Sorin Andrei si am aflat ca o FISURA ANALA mi-a cauzat majoritatea problemelor si ca tratamentul de hemoroizi nu rezolva fisura etc... Noroc ca d-lui m-a operat f bine si am scapat. Evitati cat puteti amatorismul pe sanatatea voastra.