Hemoroizi externi

Hemoroizi

Postata de ilicaf cu 11 ani in urma.

Buna ziua,
Cu o zi in urma am fost la pescuit si am stat pe pamant in fund, ieri am observat dupa scaun o durere ciudata(usturime), la un studiu mai amanutim mi-am dat seama ca in jurul anusului am doua unflaturi cat 2 bobi de mazare(poate si mai mari putin), cititnd pe net am ajuns la concluzia ca pot fi hemoroizi externi, azi m-am programat la medicul de familie pt a ma trimite la un specialist.
Scaunul nu are urme de sange am urmarit acest lucru, pot sta pe scaun dar e o senzatie mai ciudata de durere deranjanta dar nu insuportabila, (mai am senzatia ciudata de a fi nevoit sa merg la baie pt lipsa mare dar e o senzatie falsa) ieri am facut mai multe bai fierbinti si m-am dat cu un unguient de la farmacie pt hemoroizi externi.
Vreau sfatul d-voastra in aceasta privinta.(tratament,cauze etc)
Multumesc anticipat cu stima Flavius I.

Raspunsuri (7)

Dr. Marius Fodor

acum 11 ani

Buna Ziua,
Descrierea pe care a-ti facut-o corespunde hemoroizilor. Este o problema importanta care poate fi rezolvata prin metode nedureroase si miniinvazive. Pentru detalii accesati www.chirurgie-drfodor.ro
Cu stima,
Dr Marius Fodor

ilicaf

acum 11 ani

Buna ziua,
Sa inteleg ca se poate remedia doar prin operatie ?Nefiind de specialitate si citind pe www.chirurgie-drfodor.ro cam asta am dedus,o sa va tin la curent dupa investigatiile medicale pe care o sa le fac azi respectiv maine.

Cu stima Flavius I.

Lucian

acum 10 ani

Buna Flavius. Cum s-a rezolvat chestiunea ta ? Si eu am aceleasi simptome. Multumesc.

ilicaf

acum 10 ani

Salut Lucian.Am consultat un medic de specialitate, care mi-a recomandat ceva medicamente si supozitoare, bai cu apa fierbinte cat mai dese, dupa aprox o luna am scapat(s-au retras), de atunci nu au mai reaparut.Nu mi-a recomandat interventie chirugicala spunad ca nici alea nu sunt 100% ca scapi definitiv, in plus la mine zicea ca e o forma foarte usoara,,,,.

zzi

acum 10 ani

ne poti spune la ce medic ai fst?

Alex

acum 9 ani

Un tratament clasic pentru hemoroizi, o operatie poate ajunge la un pret considerabil (2100 RON!!!!), la care se adauga regim alimentar de lunga durata. Cunosc un apicultor din zona moldovei, Suceava, care are o crema pe baza de preparate apicole care te scapa definitiv de problema. De obicei hemoroizii reapar in timp. Daca vrei, sa il contactezi, numarul meu este 0742215189 sau poti intra pe o adresa de internet. Aici: http://www.miere-propolis.ro/ro/produse/prophem.php

grigore

acum 8 ani

...dupa metoda Geiculescu,,,,bai de sezuta seara cu amestec de musetel si pelin(se toarna ceaiul in apa fierbinte) in paralel intern ceai anti hemoroidal si clasicele supozitoare hemorzon....mi a disparut intr o saptamana . acum dupa 40 de ani dupa ce am mancat cas de oaie, si branza cu rosii...areaparut cat o cireasa si sunt la inceput de tratament. fisuri interne....un fitil imbibat cu tinctura de propolis diluat .