Hemoroizi exteriori

Hemoroizi

Postata de Hercule2014 cu 10 ani in urma.

Ce se intampla daca nu merg la spital , o sa se desumfle umflatura din jurul anusului ? e cam cat un bob de mazare

Raspunsuri (5)

Dr. Petre Muresan

acum 10 ani

Hemoroizii externi . As vrea sa retineti ca hemoroizii externi netratati corespunzator pot duce la complicatii neplacute si periculoase. De aceea va recomand sa va adresati de urgenta unui serviciu de specialitate unde vi se va spune ce aveti de facut . Cu stima si respect :
dr Petre Muresan
medic primar Medicina generala-Medicina de familie
atestate in Homeopatie si Ultrasonografie generala
studii aprofundate de Medicina estetica homeopata ,
Reflexoterapie , Termografie si Angiotermografie dinamica ( DATG )

Dr. Marius Fodor

acum 10 ani

Buna Ziua,
Hemoroizii sunt o problema importanta.
Va astept la o consultative.
Cu stima,
Dr Marius Fodor
www.chirurgie-drfodor.ro

dinca

acum 10 ani

eu m-am tratat foarte simplu de hemoroizi atat interni cat si externi... Fara operatii si alte chinuri

am facut bai de galbenele de 3 ori pe zi si am consumat intern zeolit lichid imbunatatit cu dhq.

Sanatate!

Cristina

acum 10 ani

Incearca hemostop. Trebuie sa afli si care este cauza pt care ai facut hemoroizi, atfel risti sa faci o gramada de tratamente degeaba. Daca te constipi des, trebuie sa scapi de constipatie, daca stai mult pe scaun trebuie mai multa miscare etc.

eucta

acum 10 ani

buna ziua ,eu la inceput am avut dureri foarte mari ,intepaturi ,arsuri in anus am fost la proctoline am facut tratament cu benzi de cauciuc nu mia trecut durerile cand ies la toaleta ma doare putin si dupa am fost si la doctor chirurg si mia dat detralex dar tot am dureri si langa anus simt o umflatura mica deci ma chinui de 5 luni si nu ma vindec ce ar putea fi mai complicat ,multumesc