Hemoroid sau abces perianal ?

Hemoroizi

Postata de cata90 cu 10 ani in urma.

De vreo cateva zile am o umflatura langa anus , nu ma doare decat daca apas foarte tare pe ea , e ca o besica , nu am sangerari , doar ca e acolo ! am gasit pe net o poza cu ceva similar cu ce am eu ,

este abces perianal sau hemoroid ? click pe link-ul de jos ! multumesc anticipat

http://imageshack.com/a/img24/17/hlx0.jpg

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa consultati medicul chirurg pentru evaluare si recomandari specifice.

cata

acum 10 ani

Și la prima vedere din poza ce ar reieși ? Un hemoroid sau un abces perianal ? La medic am sa ajung dar săptămână viitoare doar vreau un răspuns de curiozitate ...

flrian silvia roxana

acum 9 ani

am si eu aceeasi problema de cateva luni unde ar trebui sa merg ?sa mi fac programare ?am exact o umflatura langa anus si am dureri uneori,e ca o basica

dorin

acum 8 ani

Cum ati rezolvat problemele cu unflaturile? Am si eu o unflatura langa anus in interior. Rog raspuns