FISURI SAU HEMOROIZI

Hemoroizi

Postata de miha.a cu 13 ani in urma.

Buna ziua, am si eu o problema , sper sa puteti sa ma ajutati d-nul doctor...
de obicei sunt constipata, cred ca din cauza asta am niste dureri acute (mai mult sunt niste arsuri) in interiorul anusului , insotite de sangerari, nu stiu daca asta se intampla datorita hemoroizilor sau a unor fisuri anale.Va rog sa ma elucidati si sa-mi recomandati ceva, poate un consult sau ceva medicamente .
Mentionez ca daca fac bai calde durerile se mai amelioreaza , dar nu in totalitate , am folosit supozitoare proctolog , indometacin , hemorzon , cand am durerile acelea nici nu stiu pe ce lume ma aflu....
Va rog sa ma ajutati , multumesc mult

Raspunsuri (1)

Dr. Stefan Tuca

acum 13 ani

Buna ziua,

Pentru a putea vedea exact despre ce este vorba,sau daca mai este nevoie de investigatii suplimentare trebuie sa a consult..
Detalii despre activitatea si programul meu de consultatii gasiti pe stefantuca.ro

dr. Stefan Tuca - medic chirurg