fisuri anale

Hemoroizi

Postata de suarasaniulia cu 12 ani in urma.

buna ziua. va rog sa imi spuneti ce sa fac . atunci cand am scaun ma doare si sangerez. de obicei am grija ce mananc ca sa nu fiu constipata . problemele acestea le am dupa ce am nascut am avut o perioada cand am alaptat si eram ingrozitor de (constipata). am fost si la un control si mi s-a spus ca am fisura anala. mi-a dat un tratament constand in supozitoare proctolog ,dar nici un rezultat. eu cred si simt ca nu se dilata anusul atunci cand am scaunul ,nu este destul de elastic ca inainte si se produce fisura instantaneu . va rog datimi un tratament caci nu stiu ce sa fac . de fumat nu fumez ,nu beau cafea ,de mancat incerc sa nu mananc condimentat si prajeli . va rog sa nu ocoloti mesajul meu si sa imi raspundeti .v-as fi tare recunoscatoare .multumesc mult.

Raspunsuri (6)

suarasaniulia

acum 12 ani

scuzatima am 28 de ani

laura

acum 12 ani

Mergeti la proctologie,la clinicile particulare in general ,am vazut ceva la Laurus medical,intrati pe site,va consulta medicul si va decide daca e nevoie de tratament sau interventie chirurgicala..

suarasaniulia

acum 12 ani

oare este posibil sa se fi rupt ceva muschi?

Medic Epuran

acum 12 ani

Recomand consultul unui medic chirurg care în urma unui examen fizic va lua decizia instituirii tratamentului medicamentos sau de intervenţie chirurgicală (de asemenea este foarte bună recomandarea utilizatotrului laura de a apela la clinicile de proctologie)

catalina

acum 12 ani

si eu am aceasi problema desi dupa ce am nascut eu nu am alaptat .ce pot sa iau ?

iulian

acum 12 ani

Iti recomand un tratament absolut natural pe care l-am incercat si cred ca este cel mai bun din piata Hemoroid formula. Il gasesti alturi in mai toate farmaciile dar si pe natureshop.ro la preturi cu 30%mai ieftin decat in farmacie