fisura

Hemoroizi

Postata de GREeeN cu 13 ani in urma.

Buna..as vrea sa stiu si eu ce trebuie facut pentru aceasta problema..pentru ca inca nu s-a vindecat fisura dupa 4 saptamani!..inca mai simt putina durere iar eu am asteptat sa se vindece de la sine si am citit undeva ca dureaza in jur de 4-6 saptamani.S-a intamplat printr-o cazatura in fund dar nu ma asteptam sa tina asa mult...multumesc.

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 13 ani

E putin probabil sa faceti o fisura anala cazand in fund. Care sunt simptomele? Este normal sa mergeti imediat la medic in astfel de cazuri, situatia se poate agrava in decurs de o luna!

GREeeN

acum 13 ani

Pai..mici dureri in timpul defecatiei,la inceput sangeram foarte putin dar in astea 4 saptamani fisura cred eu s-a mai vindecat..si dupa defecatie nu prea mai simt nimic dureros decat niste intepaturi atat...dar am sa merg sigur la medic pentru o consultatie pentru a nu se agrava cum ati spus d-voastra.multumesc

GREeeN

acum 13 ani

Credeti ca ar fi posibilitatea unor hemoroizi?..pentru ca in interiorul anusului sunt niste umflaturi mai mici mai mari...nu stiu..dar nu sangerez..decat o mucoasa si mai rar mancarimi..multumesc