Fisura anala

Hemoroizi

Postata de biancaoana cu 11 ani in urma.

Buna,azi dimineata m-am confruntat cu o problema..am obervat ca sunt constipata si m-am chinuit foarte mult sa ies afara si dupa ce am reusit am observat niste picaturi de sange pe hartia igienica si din cauza ca m-am fortat foarte mult am observat ca au aparut niste dureri in zona anusului care au persistat toata ziua..banuiesc ca ar fi o fisura anala, ma pot da cu vreun unguent ceva sau trebuie sa ma prezint la medic? Este prima data cand m-am confruntat cu aceasta problema. Va multumesc!

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Puteti utiliza supozitoare sau unguente locale ( ex ultraproct, hemorzon, etc). Este recomandat, totusi, sa fiti consultata de catre un medic chirurg pentru un diagnostic cert.

biancaoana

acum 11 ani

Multumesc frumos!