Fisura anala ?

Hemoroizi

Postata de isack cu 11 ani in urma.

Cand ¨ies¨ afara simt o usturime si gasesc sange pe hartia igienica
Credeti ca este vorba de fisura anala ?
Sunt perioade in care cred ca m-am vindecat dar sangerarea apare .
Crema de galbenele credeti ca ajuta la vindecare ?

Raspunsuri (2)

Ana mai

acum 11 ani

Poate ca este un hemoroid pe-acolo....Intreaba farmacista, pt ca exista unguente si supozitoare care trateaza...

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa efectuati un consult chirurgical cu efectuarea unui examen obiectiv , a tuseului rectal +/- sigmoidoscopie; astfe veti afla cu exactitate despre ce este vorba si veti benefici de tratament cat mai corect.