fisura anala?

Hemoroizi

Postata de ana27678484 cu 12 ani in urma.

Dupa ce am nascut am avut o perioada de ma-m constipat.La un moment dat am observat ca sangerez.Cum nu aveam grija ce mananc cum sangeram. aceasta problema a durat vreo 2 luni. Am luat dufalac si debridat si ma-m reglat.fisura anala sa vindecat sau este doar o ameliorare?Cam de 6 luni nu mai am aceasta problema. multumesc!

Raspunsuri (2)

mary

acum 12 ani

ca sa stiti exact cum stau lucrurile si va sfatuiesc sa nu ignorati aceasta problema trebuie sa faceti un consult la un medic proctolog ex clinica Proctoclinic de pe buzesti daca sunteti din bucuresti.trebuie sa stiti daca a existat o fisura sau sunt hemoroizi pt ca eu ma-m tratat de fisura aproape o luna ca sa scap .sa aveti grija sa nu consumati alimente care constipa sau fermenteaza ,nici iuti ,piperate si acrituri .sanatate

lara

acum 9 ani

Buna ziua

Toti stim ca persoanele care se confrunta cu acest gen de probleme au nevoie de o igiena impecabila si ca folosirea hatiei igienice nu ii ajuta ba mai mult le creaza un disconfort.
Va recomand sa va cumparati un ecobideu - un bideu nonelectric ce se monteaza sub capacul de wc (se potriveste pe toate tipurile de wc). In felul acesta veti evita sa va mai stergeti cu hartia igienica.
Pretul este accesibil si poate fi livrat a doua zi.
Mai multe detalii gasiti pe www.ecoproduse.eu.
Mentionez ca acest produs doar amelioreza durerea sau o previne.