Fisura anala : nu se vindeca !!!

Hemoroizi Fisura anala si fistula Incontinenta fecala

Postata de George6349490 cu 15 ani in urma.

Buna ziua. Sunt deja de o luna in tratament pt. fisura anala la o clinica de proctologie. Problema e ca am impresia ca fisura nu se vindeca si de 2 saptamani si sangereaza mai mult sau mai putin la scaun. Imi respect tratamentul, igiena e exemplara, am consultat medicul in prima zi cand am sangerat speriata fiind de faptul ca nu se mai intampase pana atunci la care mi-a raspuns ca nu trebuie sa ma sperii de putin sange.
Durerile parca s-au mai ameliorat dar in fiecare zi sangerez.
ce ma puteti sfatiu ?

Raspunsuri (216)

alina1037

acum 15 ani

si eu am avut aceeasi problema si am fost la farmacie si mi am luat supozitoare MICROSEPT...in fiecare seara dupa baie...intr-o saptamana mi-a trecut,acum nu mai am nici o problema..sper sa te ajute si pe tine.Multa sanatate!

George6349490

acum 15 ani

multumesc.
si eu aveam tratament dat de un medic chirurg proctolog(sup)+ detralex, dar acum asteptam sa ma fac bine doar cu cremele de la clinica.
ar fi culmea pe langa banii pe care i-am dat sa ma puna sa iau detralex , de la el sigur imi trece.
inca mai astept efectul "miraculos"al cremelor f. costisitoare, pana atunci fac cu sange

lupu

acum 10 ani

daca ai timp sa cauti pe internet strigat in noapte daca as fi bonlav cu andrei orasanu .tratamente naturiste trebuie sa ai rabdare sa vezi toata prezentarea ,la sfarsit te vei bucura de cat de usor poti scapa de aceasta boala .succes

Marinela479568

acum 15 ani

Imi cer scuze ca va scriu doar azi, acum am gasit acest subiect care ma preocupa de ceva timp.
Nu vreau sa va dezamagesc dar cei de la clinica de proctologie sunt niste sarlatani. Cititi pe creme din ce sunt facute si informativa. Va iau doar bani, am patit-o si eu. Am platit o carca de bani si in final mi s-a sugerat sa merg la chirurg.
Sfatul meu este sa mergeti la un gastroenterolog care sigur poate sa va ajute chiar si cu un sfat.

Oana27128428

acum 15 ani

buna ma numesc flori si eu am avut aceiasi problema fisuri anale am suferit 2luni de zile si am ancercat cu toate cremele(proctogyvenol,ultra proctceaiuri ,infuzii,detralex25 dezile) degeaba .Am mers la chirurg si m-am operat am 3saptamani si ma simnt foarte bine .Sastii ca nu este asa de grea operatia eu nu am simtit nimic si dupa aceia au fost dureri suportabile .Eu la doua saptamani am stat in fund fara nici o problema ansa sa ai grija sa nu te constipi SFATUL MEU ESTE SA MERGI LA UN CHIRURG NU-TI MAI PRELUNGI CHINURILE ...SUCCES

Utilizator11560285161

acum 4 ani

Buna,au trecut 10 ani ,cum va simtiti?

Oana27128428

acum 15 ani

buna ma numesc flori si eu am avut aceiasi problema fisuri anale am suferit 2luni de zile si am ancercat cu toate cremele(proctogyvenol,ultra proctceaiuri ,infuzii,detralex25 dezile) degeaba .Am mers la chirurg si m-am operat am 3saptamani si ma simnt foarte bine .Sastii ca nu este asa de grea operatia eu nu am simtit nimic si dupa aceia au fost dureri suportabile .Eu la doua saptamani am stat in fund fara nici o problema ansa sa ai grija sa nu te constipi SFATUL MEU ESTE SA MERGI LA UN CHIRURG NU-TI MAI PRELUNGI CHINURILE ...SUCCES

Marian

acum 13 ani

Unde te-ai operat si cum te simti acum dupa un an de zile?

anouska

acum 11 ani

flori la ce chirurg ai fost ,te rog

diana

acum 10 ani

Am avut o fisura anala acum 16 ani ...,si n-am scapat de dureri si pierderi de sange pana nu m-am operat. Am avut dureri dupa , dar au trecut , ...insa de atunci n-am mai avut absolut nicio problema de gen... ASADAR SFATUL MEU -OPERATIA
MULTA SANATATE VA DORESC !

George6349490

acum 15 ani

va multumesc tuturor pt. raspunsuri.
sincer as vrea sa renunt la tratamentul clinicii de proctologie si nu stiu daca imi pot recupera banii, daca stie cineva, va rog...

nataly

acum 11 ani

la ce clinica ai mers????

Marinela479568

acum 15 ani

Despre bani nici nu mai poate fi vorba. Am incercat si eu, dar degeba. Acum ei incearca sa ma convinga sa merg mai departe cu tratamentul, asta inseamna alti 1000 lei noi. In momentul cand ai inceput tratamentul ti-ai dat acceptul, deci ei considera ca te-au tratat, chair daca nu este vindecare.

George6349490

acum 15 ani

vezi ca ai PM te rog, e urgent.
Multumesc pt. raspuns

Marinela479568

acum 15 ani

Imi pare rau, nu am primit mimic.
Daca vrei trimite pe [email protected].

aurelia31134646

acum 15 ani

ai putea incerca cura interna si externa cu produse naturale cu aloe vera (gel,ceai,of.grens-intern si sapun lichid aloe,first,crema v.)dau rezultate bune,incearca.
Mai multe informatii [email protected] sau 0727567107
multa sanatate.

elisa151930

acum 14 ani

Buna.Am si eu aceleasi probleme in urma nasterii.As dori sa stiu daca ma operez de fisura trebuie sa intrerup alaptatul?Va rog sa-mi dati un raspuns daca stiti.

VIRGINIA1050592

acum 14 ani

Pai fiind vorba de o anestezie generala, cred ca o sa intreruri alaptatul ,dar nu cred ca mai mult de 3 zile. Iti doresc succes. Eu nu am curajul sa fac aceasta operatie, inca.

elisa151930

acum 14 ani

dragi mei ,va voi impartasi din experienta mea .Am nascut acum 5 luni al 2lea copil si am facut fisura.Si dupa primul m-am confruntat cu aceeasi problema.M-am dus la proctomed mi-au dat o crema si in 2 sapt mi-a trecut,apoi nu m-am mai dus.Dupa a2a nasterea am patit la fel .Dupa 2luni jum de durere si chinuri stiti cum e am apelat tot la ei .Mi-au spus ca nu pot lega hemoroizi pana ce nu se inchide fisura.Am asteptat apoi au inceput sa mii lege iar fisuta a aparut iar .Mi-a legat toti hemoroizii iar fisura nu se mai inchidea.Mi-a spus si mie cineva sa incerc cu ceai de pelin foarte concentrat apoi cu o crema de galbenele.Mi-am luat un irigator ,sa-l cautati pe cel care are taful cat mai subtire,mi-am facut ceai de pelin si l-am introdus in irigator.Ceaiul sa fie caldut.Am uns taful cu o crema si l-am introdus in fund.Se face ca o clisma.Apoi m-am uns in interior cu o crema de galbenele.In primele 3 zile faceam cate 2 spalatiri pe zi apoi doar dupa scaun.Am o saptamana de cand procedez asa si ma simt f bine.Sper sa dea D-zeu sa nu se mai desprinda.Si am uitat sa va spun ca am f mare grija si cu alimentatia.Va rog sa incercati ca rau nu are ce sa va faca apoi sa-mi spuneti daca a dat roade.Multa sanatate

Camy1151785

acum 14 ani

Elisa, cat te-a costat crema de la proctomed? Multumesc anticipat.

Pag 1 din 11