Fisura anala-interventie chirurgicala

Hemoroizi

Postata de Ionutz12 cu 12 ani in urma.

Buna ziua,
Am si eu o problema, ieri am avut un scaun cu sange ( de culoare rosu aprins), m-am documentat si azi am avut curiozitatea sa filmez zona cu pricina, si am vazut ca am o mare rana...presupun ca e fisura anala ?
Rana fiind destul de mare, din ce am remarcat cred ca va fi nevoie de o interventie chirugicala.
Maine voi merge la doctorul de familie pt. a-mi da trimitere, dar as dori sa-mi recomandati un spital, si cam la ce costuri sa ma astept pentru tratament si o eventuala interventie chirurgicala (nu am o situatie materiala prea stralucita). Si as mai dori sa-mi spuneti va rog in ce consta aceasta operatie, care va fi perioada de recuperare, si daca se va vindeca complet rana :(. Imi cer scuze ca am atatea intrebari dar sunt destul de panicat.
Va multumesc anticipat !

Raspunsuri (1)

florin

acum 10 ani

vezi sa nu ai incredere in proctoline eu am umblat multi ani la ei cu fisuri anale si hemoroizi.le-am dat foarte multi bani .şi sunt mai rău cu fisurile.trebuie sa te feresti de mincarurile care constipă in rest nu ai ce face.eu de 5 ani sunt asa.nam ce sa fac am fost la multi doctorii.dar numai bani cheltuiţi.multă sanatate doamne ajută.