fistula perianala

Hemoroizi

Postata de mogosa cu 14 ani in urma.

tratament; ptr. fistula perianala ,

Raspunsuri (7)

ionica

acum 14 ani

Pentru aceasta problema pe care o ai doar medicul iti poate da un tratament eficient.

Dr. Medicina Interna

acum 14 ani

Trebuie sa fiti examinata de catre medicul chirurg. Trebuie gasita cauza acestei fistule si rezolvata chirurgical.

A.l.e.x.

acum 13 ani

Buna ziua. Am si eu aceeasi problema - fistula perianala. M-am operat de 2 ori pana acum, insa nu s-a vindecat. Dupa operatie, la un interval de 3-4 luni, se inchide iar apoi se umfla... Ce sfaturi imi puteti da? Exista vreun tratament?

Ramo

acum 13 ani

Buna Alex
Si eu am avut aceasta pb, m-am operat de fistula perianala si acum sunt ok, au trecut 3 luni de atunci.
M-am operat la spital cantacuzino, am dat peste niste doctori extraordionari, care intr-adevar si au dat tot interesul.
iti pot lasa id meu de mess necula_ramonyka sa mai discutam ..daca te pot ajuta cu mai multe informatii - cu cea mai mare placere, pt ca stiu ce insemna acest chin.
Sanatate !

roxana

acum 12 ani

am si eu fistula perianala. te rog sa-mi spui la ce dr.te-ai operat

anca x 2

acum 10 ani

Si eu am fost operata la Cantacuzino in urma cu 2 ani am o cicatrice pe fesa de 17 cm. Ma anesteziau la 2 zile ca sa ma poata pansa - si asta a durat 14 zile dupa care m-au cusut la loc. In 2 saptamani a recidivat fistula
Noroc ca citind tot pe sfatul medicului am ajuns la dr Sorin Andrei care m-a operat sub anestezie locala. In aceeasi zi am mers acasa. M-am pansat dimineata si seara timp de 5 saptamani si m-am vindecat. Am peste 1 an si 8 luni si nu am mai avut probleme. Multumesc d-lui dr si echipei!

Dumitru

acum 10 ani

Dupa 5 luni de la prima operatie,cele doua canale supureaza si mereu se reinfecteaza.Pun supozitoare antiinflamatoare da nu trec. Ce e defacut ?