E vorba de un cancer?

Hemoroizi

Postata de kktuttza cu 13 ani in urma.

Am o problema cam de circa 6 luni. Am probleme cu scaunul. La inceput am crezut ca e vorba de o fisura dar o data cu trecerea timpului am realizat ca nu este vorba de fisura anala. Am dat cu crema pentru a elimina posibilitatea unei fisuri dar sangerarile in scaun au continuat, chiar si daca doar eliminam aere pornea sangerarea. De curand am observat ca in afara de sangerare se scurge si un lichid dens galben si deja am disconfort, ma doare si nu pot sta in orice pozitie pe sezut. As dori sa ma ajutati cu un sfat sa stiu cam ce ar putea fi si daca se poate sa-mi recomandati ce fel de investigatie medicala trebuie sa fac: colonoscopie, endoscopie? Eu am si o gastrita netratata de mult timp, mostenita. Sdaca puteti sa ma informati si referitor la un pret al acestui gen de investigatie! Va multumesc anticipat si astept raspunsul dumneavoastra! Va doresc sanatate!

Raspunsuri (4)

Adrienne

acum 13 ani

La o clinica particulara, pretul unei colonoscopii este de 180 de roni si a unei endoscopii gastrice 160 de roni. Pot fi mici diferente de la o clinica,la alta. La acestea se adauga eventual consultatia care ,este in jur de 80 de roni.

kktuttza

acum 13 ani

si la problema mea ce este indicat sa fac? endoscopie sau colonoscopie?

Adrienne

acum 13 ani

Colonoscopia cred ca este f. necesara. Si o gastroscopie ar fi indicata daca simptomele legate de gastrita persista. Multa sanatate!

marilu123

acum 13 ani

la preturile acestea mai bine mergeti la clinica de stat sunt multe investigatii de facut, nu aminati .