DURERI ANALE

Hemoroizi

Postata de Otilia35 cu 12 ani in urma.

Buna ziua, v-as ruga daca ma puteti ajuta cu sfaturi in privinta unor dureri pe care le am atunci cand sunt la menstra. Inca din prima zi de menstra am niste dureri groaznice pe anus ca nu pot sta nici jos pe scaun nici in picioare..Aceste dureri le am inca de la varsta de 16 ani, eu acum ac***a varsta de 28 de ani. Sunt ingrozitoare si as vrea sa stiu daca nu cumva am hemoroizi, chiar daca am nascut prin cezariana si nu normal, stiind ca numai femeile care nasc normal fac hemoroizi.

Va multumesc si astept un raspuns.

Raspunsuri (1)

maryan

acum 8 ani

bun ziua . numele meu este maryan si decateva zile am dureri anale numi curge nimic doar ca doare la scaun si cand conduc mai mult timp ce pot sa fac an afar de dus la doctor . daca puteti va rog sa ma ajutati cu un sfat daca se poate rezolva problema fara interventie chirurgicala . am ancercat supozitoare dar nu prea asi fac efectu . multumesc