Durere in zona alana

Hemoroizi

Postata de mariusstanciu94 cu 10 ani in urma.

Buna ziua!
De doua zile ma confrunt cu o problema mai delicata.Am inceput sa am dureri in zona anala si am observat in putin mai jos de anus am o mica umflatura .Mentionez ca am 19 ani! Ce poate fi?

Raspunsuri (5)

andreeaandre

acum 10 ani

poate fi vorba de un hemoroid, cel mai bine ar fi sa consulti medicul .bafta

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Probabil este vorba de hemoroizi anali. Este indicat sa consultati medicul chirurg pentru evaluare si recomandari specifice.

mariusstanciu94

acum 10 ani

Ce remediu imi recomandati fara a fii nevoie sa merg la medic?Macar sa vad daca imi trece

Eugenia

acum 10 ani

Îţi recomand gelul Hemosil. Are la bază siliciu organic. Îl poţi găsi pe pagina web a firmei Silicium Spania.

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Supozitoare gen ultraproct, hemorzon, etc.