din cauza asta??

Hemoroizi

Postata de myta89 cu 13 ani in urma.

daca este o fisura anla cam dupa cat timp dispare sangerarea asta mica??? se poate sa fie si de la faptul ca am avut mancarimi in zona si dupa ce mergeam la wc foloseam in exces hartia igienica pt a nu am ramane urme??

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 13 ani

Poti raspunde in acelasi topic, nu trebuie sa deschizi altul. Cauta pe Internet fisura anala si vei gasi informatii.

marialeea

acum 13 ani

Foloseste Ultraproct unguent (citeste pe prospect cum sa faci) si vei vedea ca sangerarea va dispare f. repede.

Dr Laurentiu Ungurianu

acum 13 ani

Aveti nevoie de un consult de specialitate cu stabilirea unui diagnostic cert si a unei atitudini corespunzatoare . Va astept la Clinica de Chirurgie Digestiva a Sp. CF Witing.
Tel. 0722549395

iulia

acum 13 ani

poate fi un inceput de hemoroizi - fisura anala doare f.f. rau. Totul e sa nu fii constipata, incearca sa iei un timp laxative usoare (Herbolax de exemplu) si foloseste local o crema cu galbenele (cicatrizeaza), plus supozitoare cu diclofenac (sunt antiimflamatoare).
Cred ca in 1-2 saptamani o sa te simti f. bine.

Iulia