cum sa scap de hemoroizi si de fisura anala fara operatie

Hemoroizi

Postata de adiduma cu 10 ani in urma.

am facut tratament cu tot felul de unguentepentru hemoroizi dar tot nu am scapat va rog sami spuneti ce anume sa iau ca sa scap ,am auzit de crema HEMOSTOP as dori sa stiu cat este de utila,multumesc anticipat
astept raspunsurile dumneavoastra

Raspunsuri (2)

Eugenia Cebotar

acum 10 ani

Bună ziua. V-aş putea recomanda cu încredere gelul Hemosil al firmei Silicium din Spania. Văd că aţi încercat o multitudine de creme şi soluţii. Acest gel are la bază siliciu organic (puteţi căuta pe site-ul firmei Silicium Spania mai multă informaţie).
Sper să vă fie cu folos.

Cristina

acum 10 ani

Crema HemoStop este foarte buna, eu o recomand. Hemoroizii mei au cauza genetica, asta inseamna ca orice as face nu pot scapa definitiv de ei - nici macar prin operatie. La 4-5 luni sau mai mult (depinde cand se hotarasc domnii hemoroizi sa apara) utilizez crema hemostop + fibre.