Cum pot scapa de sangerarile anale?

Hemoroizi

Postata de Roxana P. cu un an in urma.

Am nascut in 27 martie cu cezariana, iar dupa , am ramas cu dureri in zona anala. Mi-sa zis ca am hemoroizi. Nu am fost la control , doar ce imi spusese medicul ginecolog. Ma dorea foarte tare la eliminarea fecalelor si uneori faceam si cu sange. Pe urma am luat supozotori, dar nu mi-a ingaduit foarte mult durerea.. dupa cateva luni, nu mai stiu exact , am inceput sa iau dimineata 1 lingurita de ulei de masline cu 1 lingurita de lamaie pe stomacul gol. Pe urma am observat ca nu mai sangerez. Am luat timp de 3 saptamani. Am vazut ca ma ajutat , si nu mai sangeram. Acum dinou ma doare cand elimin fecalele si sangerez, si am observat si micii cheaguri de sange(1 ..2 buc) ... am incercat sa manac ce este mai usor si sa beau lichide ca sa nu raman constipata.
Am si ridicat, nu exagerat de mult, dar am ridicat.
Ce imi sugerati sa fac in continuare?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Hemoroizii-si-fisura-anala/hemoroizii-informarea-pacientului_971