Cum pot scapa de aceasta problema??

Hemoroizi

Postata de Myka.ela cu 10 ani in urma.

Buna ! ..De aprox. 1 luna de zile prezint dureri anale..prima oara a inceput cu sangerari foarte usoare,apoi cu ceva mancarimi..am fost la farmacie si mi-a dat acele pastile numite "Ibuprofen"...dupa administrarea acestor pastile sangerarile si durerile mi-au disparut,insa acum prezint ceva mancarimi in zona anala,ba chiar mi-a aparut si un fel de "biluta",care nu este deloc placuta...Ce este de facut ??? Astept parerile dumneavoastra,multumesc !

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa consultati medicul chirurg pentru evaluare; probabil este vorba de hemoroizi anali.

Myka.ela

acum 10 ani

Multumesc !

Cristina

acum 10 ani

Cel mai probabil, ai hemoroizi. Nu ar strica un consult ca sa fii sigura. Cauzele pot fi multiple: viata sedentara, dieta necorespunzatoare, statul mult pe scaun etc. Daca "biluta" nu are si puroi, poti utiliza o crema antihemoroidala gen hemostop.

Myka.ela

acum 10 ani

Acea "biluta" nu are puroi...insa am inceput un tratament,care consta in bai cu galbenele si acel Zeolit lichid imbunatatit cu DHQ .