Cum pot scăpa de hemoroizi interni?

Hemoroizi

Postata de Cotirnea adrian cu un an in urma.

Am făcut o colonoscopie și sa constatat ca am hemoroizi interni. Am o senzație de greutate la nivelul rectului după defecare. Aceasta senzație dispare odată cu introducerea unui supozitor pentru hemoroizi. Pana la folosirea supozitoarelor găseam la defecatie pete de sânge rosu deschis. Se poate sa fie o reacție a hemoroizilor?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Hemoroizii-si-fisura-anala/cel-mai-bun-exercitiu-pentru-hemoroizii-cu-sangerare_10501