constipatie

Hemoroizi

Postata de fecu cu 12 ani in urma.

fetita mea are 7 ani si de cateva zile dupa ce a defecat pe hartia igienica am observat putin sange.

Raspunsuri (2)

victoras

acum 12 ani

Pe moment un supozitor cu glicerina ar fi bun !!Pe termen lung, da-i cit mai multe legume si fructe.E bine sa o obisnuiesti cu un fruct dimineata pe stomacul gol asta pt. a-i regla tranzitul si pe mai tirziu(o portocala,mar,cu coaja,banana).Acest obicei nu face rau si aduce fibra in tranzit care nu e decit o matura a colonului.Altfel afectiunea se cronicizeaza(constipatia poate produce probleme mari pe parcurs:hemoroizi interni si externi,etc)Chiar si la felul doi adauga negresit o salata(sfecla, varza,ca tot va aparea cea noua,etc.)Sanatate!!!

Romina

acum 11 ani

cel mai bun tratament pentru hemoroizi este cel pe baza de:
-bai cu galbenele
-10 picaturi de 3 ori pe zi de zeolit lichid administrat sub limba (pt hemoroizi interni)