CONSTIPATIE

Hemoroizi

Postata de Dan130115310 cu 15 ani in urma.

Buna,de cateva zile sunt balonata,simt dureri in anus+sangerari dupa scaun.Stie cineva vreun tratament ?Supozitoarele cu glicerina sunt bune?

Raspunsuri (2)

B.3

acum 15 ani

o consultatie macar la medicul de familie te-ar lamuri mai bine....sincer cred ca este vorba despre hemoroizi...supozitoarele trebuie sa fie cu hemorzom..de asemenea exista un unguent cu hemorzom pe care ar trebui sa il folosesti local(in zona anusului) dupa o baie calduta.multa sanatate

cristian256122626

acum 15 ani

Salut! dupa terminarea tratamentului ar fi bine sa ai grija ca din alimentatia zilnica sa nu-ti lipseasca fibrele(ovaz,mere,cicoare,afine,pere,morcovi). Nu e usor,dar le poti inlocui cu Multifibre sau Pudra din fibre de la Nutrilite. Sanatate!