constipatie si hemoroizi

Hemoroizi

Postata de sandelvaly cu 12 ani in urma.

am fost la dr chirurg si mia zis sa-i bag in alimentatie mierea de albine si putin tegim dar degeaba mai tare se constipa.I-am facut tratament cu lactoza si debridat si a fost bine.Pt hemoroizi externi folosesc proctoglivanol.Ce sa ii dau pt constipatie ca nu as vrea sa o mai ajut cu supozitor cu glicerina sa nu devina dependenta.Multumesc.

Raspunsuri (1)

alina florenta

acum 12 ani

intreaba la farmacie de Linex este fff bun la baietelul meu a dat rezultate in 3 zile dupa tratament .Si pt hemoroizi este ff bun ichtiolul si nu este scump eu cu crema asta am scapat de hemoroizi externi