constipare

Hemoroizi

Postata de otzana cu 13 ani in urma.

Am fost constipata si dupa ce am inceput sa am scaun normal a persistat o durere. m-am uitat cu ajutorul unei oglinzi si am vazut o umflatura la baza anusului. e posibil sa am hemoroizi? sau e doar reactie a faptului ca am fost constipata? nu am avut niciodata hemonoizi. durerea asta o am cam de 3 zile. nu am luat pana acum nici un fel de tratament.

Raspunsuri (5)

Iuli

acum 13 ani

Da, cel mai probabil este vorba de hemoroizi. Consultati un medic chirurg.

Dr. Stefan Tuca

acum 13 ani

Intr-adevar, este posibil sa fie vorba de hemoroizi..
Pentru a cunoaste cu siguranta daca e vorba sau nu de aceasta boala,ar trebui sa va consult...

Detalii despre activitatea mea si programul de consultatii gasiti pe stefantuca.ro

dr. Stefan Tuca - medic chirurg

nsanyi23

acum 13 ani

Ar trebui sa mergi la un medic de specialitate!

ioana

acum 12 ani

Buns seara ..am si eu o intrebare in legatura cu constiparea sau nu stiu exact daca se poate numii asa...de 3 zile nu am avut scaun si acum cand am incercat sa fac s-a format ca un dop la iesire si nu pot sa mai fac ...mi s-au recomandat mini clismele doar ca nu stiu exact cat timp trebuie sa stau cu glicerina aceea pt ca provoaca o stare de disconfort si nu pot sa rezist foarte mult vreau sa mi spune ti si mie ce ar trebuii sa fac sau sa stiu cam cat timp sa stau cu solutia aceea pt a avea efect:)..

o seara buna

ovidiu

acum 11 ani

exact in situatia ta sunt eu acum si nu mai stiu ce sa fac, m am ajutat de degete...m am bagat in vana si am dat drumul la apa fierbinte,am baut ulei si apa calda
dar nu prea a mers ...