ce tratament ii pot administra

Hemoroizi

Postata de sandelvaly cu 12 ani in urma.

copilul meu are 2 ani si are hemoroizi datorita constipatiei ce sa fac

Raspunsuri (3)

colnago

acum 12 ani

Mai intii terbuie tratat constipatia, mult lichid, cereale integrale, evitati sucurile carbogazoase. Un remediu eficient poate fi siropul Tahitian Noni.

Carpe Diem

acum 12 ani

si o vizita la medicul pediatru care ar trebui sa va indrume in creerea unei diete adecvate, cat si a unui tratament care sa ajute digestia cat si pentru tratarea hemoroizilor.

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

se recomanda in primul rand un consult la medicul pediatru. in tratamentul hemoroizilor este esentiala evitarea constipatiei.
mai multe detalii despre hemoroizi puteti gasi si in acest articol: //sfatulmedicului.ro/Hemoroizii-si-fisura-anala/hemoroizii-a-informarea-pacientului_971

va urez o zi buna